Kurzy : KURZ TCCCTCCC- (tactical combat casualty care)

Celodenní kurz určený zájemcům o bojovou medicínu, zaměřený na TCCC (tactical combat casualty care ). Absolvent kurz získá základní povědomí o postupech poskytování první pomoci v bojových podmínkách. Osvojí si základní dovednosti, které zachraňují životy nejen účastníkům ozbrojených konfliktu, ale také pomáhají zachraňovat životy v běžném životě. Postupy prezentované účastníkům v tomto kurzu budou sledovat doporučené postupy pro TCCC a CLS, jenž jsou vyučovány v mnoha armádách, včetně AČR.

Obsah kurzu :

Level 1

- jednotlivé fáze TCCC
- přístup a evakuace pacienta ze zóny ohrožení
- systematické poskytování první pomoci podle algoritmu CABC/MARCH
- techniky stavění krvácení, zprůchodnění dýchacích cest a postupy při ošetření hrudníku
- hypotermie
- mnoho dalších témat a hlavně vše prakticky vyzkoušíte při modelových situacích!!

Celý den se bude nést ve znamení nácviku praktických dovedností. Tak, aby si každý účastník odnesl co nejvíce zkušeností.

 Kurzem vás provede zdravotnický záchranář AČR, příslušník polní nemocnice, oficiální instruktor TCCC , který se v AČR podílí na výcviku TCCC a CLS, sám je účastníkem několika zahraničních operaci zaměřených na poskytování zdravotnické péče v zemích zasažených válečným konfliktem. Je také absolventem mnoha odborných kurzů, u nás i v zahraničí, zaměřených na poskytování neodkladné péče.

 

Vybavení účastníků semináře :
 
INLEK / IFAK/ něco v čem nosíte vaší zdravotnickou výbavu

- VHODNÉ OBLEČENÍ ( budeme se válet po zemi)

 - DOPORUČUJEME PŘINÉST SI POMŮCKY, SE KTERÝMI BUDETE PRACOVAT VE VAŠEM PROFESNÍM (HOBBY) ŽIVOTĚ (myslíme vaší osobní výbavu, full gear,...) . 
Délka kurzu : cca 8 hodin

Misto konání kurzu : Jaroměř (lze po dohodě změnit)

Počet účastníků: min. 8 max. 16.

Kompletní informace vždy po vypsání aktuálního kurzu